Seyehat Günlükleri, Şiir

İnsan manzaraları…

Yine bir gün yürüyorum. Ama bu sefer Tiran değil İşkodra sokaklarında. Yine kış aylarından biri ama yine şansıma güneş gülümsemiş bugün bana. İşkodra çok güzel bir şehir, hele o meydandaki, insanların yürüyüş yaptığı, kafe ve barlarla dolu olan cadde çok keyifli. İtalya da ki Toscana bölgesinde ki sokakları hatırlattı bana.

Tiran’ a ilk geldiğimde de çok ilgimi çekmişti ve çok şaşırmıştım. Sokaklarda, hemen hemen her köşe başında bir kaç amca toplanıp domino oynuyorlar. Bana da domino oynamayı lisede iken rahmetli Tülin halacığım öğretmişti. O günden beri de çok severim. Her defasında fotoğraflarını çekmek istemiş ama çekinmiştim. O zamanlar dilede çok hakim olamayışımdan, neyi nasıl söyleyeceğimi bilmemdiğimden çekememiştim.

Bugün bir turist edasına bürünüp ” pardon bir fotoğrafınızı çekebilir miyim” dedim. Bir kaç amca bir şeyler söyledi ancak onlarda anlamadığımı görerek ” hayde hayde” dediler. Sanırım çekebilirdim. Gülümseyerek teşekkür ettim ve fotoğrafı çektim. Ama amcalar hiç durumlarını bozmadan oyunlarına devam ettiler, gazetesini okuyan amca hariç. 🙂

Ve… gördüm ki mutlu olmak ve hayattan keyif almak için çok şeye sahip olmak gerekmiyor belki de…

A.Tamakan

Aralık 2015

“İnsan manzaraları…” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s